TML, a.s.

Zábrdovická 25/2
615 00  Brno-Zábrdovice
email: info@tml.cz
email: webmaster@tml.cz
tel: +420 549 216 497
tel: +420 724 328 080
IČ: 25372670, DIČ: CZ25372670
Obchodní rejstřík: KS Brno, odd. B, vložka 4334

Kontakty na jednotlivé prodejny naleznete v sekci Prodejny.

Kontakt
Nejprodávanější
Doporučujeme
Čaga krémy Tisk Email
chaga8Co je to Čaga ? Čaga je lidový název pro choroš rezatec šikmý (lat. Inonotus Obligus), rostoucí převážně na břízách, zejména v Rusku na Sibiři. Tato houba se od pradávna používala v Rusku jako vyhlášený léčivý prostředek. První písemné zmínky o Čaze a jejích unikátních vlastnostech na lidský organismus nalezneme ve více než 2000 let staré čínské lékařské knize, která je v Japonsku známa jako „Shinnoh Honsohkyo“. Zde byly „medicíny“ rozděleny do tří kategorií – Dokonalé, Skvělé a Dobré.
„Dokonalé“ byly nazývány „bylinami bohů“ a pomáhaly člověku k udržení mládí a zdraví. „Skvělé“ se užívaly jako tonikum a „Dobré“ jako léky na specifické nemoci.

Z dokonalých medicín vyjmenovaných v textu byl extrakt z Čagy zařazen na 1.místo (Leone Fujimuri, 2002).

Čaga obsahuje celou řadu jedinečných látek, jako betulin, kyselinu čagovou, stopové prvky a melanin. A právě melanin extraktu čagy má podobnou molekulární strukturu jako přirozený melanin člověka a má proto možnost bez překážek proniknout do struktury buňky a mít tak na ni blahodárný vliv. Podle současných výzkumů brzdí rozvoj patologických procesů způsobených volnými radikály, stabilizuje buněčné membrány a působí jako silný imunomodulátor. A proto se využívá při výrobě léčivých preparátů a kosmetických přípravků, hlavně krémů, které nesou i stejný název ČAGA KRÉM.

Tyto krémy mají celou řadu léčivých vlastností:

  • povzbuzují látkovou výměnu v organizmu
  • mají protizánětlivý efekt
  • velmi dobrý mizející efekt, především na čerstvé šrámy, jizvy, kaverny, které zůstaly po pubertálních uhrech a nejrůznější zatvrdliny
  • skvěle působí na jakýkoli typ ran, včetně pooperačních
  • jsou efektivní i při takových problémech jako jsou hemeroidy

Čaga je ještě unikátní tím, že má velmi silný antivirový efekt a je to jediný známý krém a v danou chvíli jediná aktivní látka, která skutečně funguje a zabíjí virus papilon. Proto jsou tyto krémy vhodné:

  • na různé druhy bradavic
  • papilonů
  • kožních novotvarů
  • herpetu


Ústav pro léčbu kožních nemocí v Oděse používá tyto krémy při léčbě lupénky. Doporučuje se současně užívat přípravek: „Befungin“ – extrakt Čagy. Krém lze doporučit i jako podpůrný prostředek při léčbě bércových vředů.

Složení řady krémů:
Extrakt čagy – obohacen fytomelaninem, který obsahuje vitamíny a stopové prvky (kobalt, mangan, měď, železo, zinek) - má antioxidační a adaptogenní účinky.
Výtažek z květů měsíčku – zvyšuje pevnost kapilár, normalizuje krevní a lymfatický oběh.
Výtažek z kopřivy – dodává vitamíny a osvěžuje.

Výtažek z mateřídoušky – napomáhá odstranění vrásek, odstraňuje svědění a zklidňuje podrážděnou kůži, obnovuje elasticitu kůže.
Výtažek z březových pupenů – působí proti otokům, má bělící efekt, vyživuje, obnovuje elasticitu.
Emulzní základ krému – je biologicky neškodný a nevyvolává alergie, ani nebrání přirozeným funkcím kůže (dýchání, hydrataci, vylučování). Výtažky z léčivých bylin jsou stabilizovány fytomelaninem.

 

 koupit