TML, a.s.

Zábrdovická 25/2
615 00  Brno-Zábrdovice
email: info@tml.cz
email: webmaster@tml.cz
tel: +420 549 216 497
tel: +420 724 328 080
IČ: 25372670, DIČ: CZ25372670
Obchodní rejstřík: KS Brno, odd. B, vložka 4334

Kontakty na jednotlivé prodejny naleznete v sekci Prodejny.

Kontakt
Lymfodrenáž Tisk Email

Lymfodrenáž neboli lymfatická drenáž či masáž je v současnosti jednou z nejlepších metod umožňujících odstraňování celulitidy.
Lymfodrenáž je však velice populární léčebnou metodou i v dalších oblastech jako např. při detoxikaci organismu, zlepšování fyzické kondice organismu a používá se při léčbě otoků jakéhokoliv původu. Lymfodrenáž lze provádět jak manuální technikou, tak i pomocí k tomu určených přístrojů.
Lymfatická drenáž působí na lymfatický systém organismu, který je tvořen mízními cévami a uzlinami tím způsobem, že zlepšuje proudění mízy a přispívá tím ke zlepšení odvádění škodlivin a nečistot z krve.

Lymfatický systém
Lymfatický systém slouží k odvodu škodlivých látek z těla. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem cca 4 litry tekutin denně. Tyto tekutiny obsahují vodu,soli, bílkoviny, tuky, odumřelé buňky, baktérie a ostatní látky vzniklé jako odpad metabolických procesů těla.
Nadměrné zatížení lymfatického systému škodlivinami a toxiny se projevuje zvýšenou únavou a sníženou schopností organismu bojovat proti infekčním nemocem a jiným chorobám. Dále takto zatížený lymfatický systém způsobuje otékání nohou (hlavně v oblasti kotníků), otoky břicha či obličeje, zduření uzlin a celkovým oslabením imunitního systému.

Přístrojová (tlaková) lymfodrenáž
Je podtlaková lymfatická drenáž, která podporuje lepší prokrvení, spalování  a zrychlení látkové výměny a kdy se pomocí tlakové vlny aktivuje lymfatický systém.

...odvodňuje

V masážních manžetách tohoto přístroje jsou zabudovány malé vzduchové komory. Ty se v pravidelných intervalech naplňují a vyfukují. Jemným tlakem je masírována jak horní, tak spodní část těla a tkanivo se v rytmických vlnách bez přerušovaných míst zbavuje přebytečných tekutin.

Drenáž se provádí vždy ve dvou fázích:

 1. Fáze uvolňování – masírováním kůže se aktivuje lymfatický systém, rozvolní se tukové polštářky a uvolní se přebytečná tekutina postupně od shora dolů (směrem od centra k periferii)
 2. Drenáž - pomalým tlakem směrem zespoda nahoru se uvolněná tekutina vede do nejbližších centrálních uzlin, kde se přečerpá do centrálního lymfatického systému. Lymfatický a žilní systém spojuje cévka v oblasti pod levou klíční kostí. Touto kličkou se lymfa společně s toxickými látkami dostává do krve a odtud ledvinami a močí z těla ven.

Dbáme na důkladné otevření lymfatických center před každou drenáží, neboť bez prvotního uvolnění těchto lymfatických center není drenáž účinná!!
Lymfodrenáž by měla trvat minimálně 45 min. a může se provádět denně. Lymfodrenáž by se měla provádět minimálně 1 hod. po jídle a neměla by se přerušovat. Po lymfodrenáži se ledvinami vyloučí větší objem tekutin a moč může mít neobvyklou barvu a pach. To je způsobeno vyplavenými škodlivými látkami.
Výsledek po lymfodrenáži je okamžitý. Ucítíte úlevu od pocitu těžkých nohou. V případě otoků se výrazně snižuje obvod drenážovaných končetin. Snižuje se míra zátěže, a to je významný faktor při ochraně žil.

Účinky lymfodrenáže: 

 • Léčba a prevence celulitidy 
 • Podpora hubnutí (zrychlení metabolismu) 
 • Zpevnění podkoží 
 • Úprava žilní nedostatečnosti a prevence otoků a křečových žil 
 • Drenáž otoků po úrazech a pooperačních stavech 
 • Zmírnění únavy nohou (dlouhé stání, sedavé zaměstnání) 
 • Výrazná podpora detoxikace organismu 
 • Zmírnění migrenózních stavů a bolestí hlavy
 • Zmírnění revmatických otoků 
 • Podpora léčby bércových vředů

V jakých případech není lymfodrenáž vhodná?

 • Zhoubném nádorovém onemocnění 
 • Horečce 
 • Bakteriální infekci 
 • Vážném nemocnění jater a ledvin 
 • Poruše srdeční činnosti 
 • Zeleném zákalu 
 • Patologickém těhotenství

Ošetření trvá 50  minut a okamžitě pocítíte, že je celé Vaše tělo lehčí.

Ceny se pohybují od 250 Kč za proceduru, ve výhodných balíčcích od 150 Kč. Při zakoupení 10 procedur je každá procedura v ceně 150 Kč.

 

Manuální lymfodrenáž
V našem studiu provádí manuální masáž zkušená akreditovaná masérka. Doporučujeme 1x měsíčně.

Cena: Dolní končetiny (cca 60 min.) 590 Kč, celé tělo (cca 120 min.) 1040 Kč.