Nezařazené

Drť a olej z cedrových oříšků-důvody, proč by měly být součástí každodenního jídelníčku.

Rozhovor s fytoterapeutem, dietoložkou a odbornicí na zdravou výživu s více než 20 letou praxí-Jelenou Garaguljovou. Drť z cedrových oříšků Drť z cedrových oříšků je velmi bohatá na hořčík. Při porovnání s ostatními ořechy – slunečnicovými semínky, dýňovými semínky, vlašskými ořechy, mandlemi, lískovými oříšky jsou cedrové oříšky nejbohatší na obsah hořčíku a nejlépe působí proti stresu. Proč proti stresu? Protože obsahuje hořčík. Víte,…

Continue Reading

MEDICINÁLNÍ HOUBY

Kouzelná houba MAITAKE

Houba maitake (Grifola frondosa)- přezdívaná také jako král hub Existuje několik hub, které jsou dobře známy. Zejména houba shiitake, která je zapsaná v Guinessově knize rekordů, protože o této houbě bylo napsáno velké množství článků a publikací týkajících se výzkumu jejích léčivých vlastností. Japonská stromová houba maitake nemá takovou všeobecnou popularitu a je poněkud skromnější, pokud jde o terapeutické vlastnosti,…

Continue Reading

ČLÁNKY, KOSMETIKA

Hliník v deodorantech

Téma hliníku v kosmetických přípravcích je velmi rozšířené. A to zejména u deodorantů. Všude v článcích se dočtete, jak je hliník v těchto přípravcích škodlivý. Ale jenom málo článků se zmiňuje o tom, že ne každý hliník v kosmetických přípravcích je škodlivý. Existuje totiž několik druhů hliníku, a ne všechny jsou našemu zdraví škodlivé. Je důležité rozlišovat a vědět, jaké názvy hledat ve složení…

Continue Reading

ZDRAVÁ VÝŽIVA

BŘEZOVÁ MÍZA (ŠŤÁVA)

Březová míza Co je to březová míza (šťáva)? Březová míza je roztok, který teče přesně ve středu březového kmene. Z výživového hlediska má velké množství prospěšných látek pro náš organismus. Sběr březové mízy (šťávy) V jarním období pouštějí břízy mízu (šťávu). Tomuto jevu se říká „pláč břízy“. Tento pláč trvá zhruba 15-20 dní. Březová míza (šťáva) se „sbírá“ přibližně v polovině března.…

Continue Reading

MEDICINÁLNÍ HOUBY, PŘÍRODNÍ MEDICÍNA

Korálovec (Hericium Erinaceus)

Korálovec (Hericium Erinaceus) Hericium získalo svůj český název podle tvaru plodnice. Ta totiž připomíná mořský korál nebo lví hřívu. Plodnice jsou velké od 5 do 40 cm. Plodnice jsou kupovité a na dolní straně jsou „roztřepené“ s převisy, které jsou podobné ostnům. Hericium roste na kmenech poraněných listnatých stromů a na pařezech, a to hlavně v oblastech na severní polokouli. Můžeme ji najít v Evropě, Asii…

Continue Reading

MEDICINÁLNÍ HOUBY, PŘÍRODNÍ MEDICÍNA

Hnojník (Coprinus Comatus)

Coprinus je jedlý, ale konzumují se pouze mladé plodnice, které jsou bílé a uzavřené, později výrazně tmavnou a jsou méně chutné, až nepoživatelné. Houbě Coprinus se v Německu přezdívá „inkoust“, neboť stará houba Coprinus se rozkládá do hmoty, která se podobá inkoustu. Navíc se tato houba i s pomocí tohoto „inkoustu“ rozmnožuje. Dokonce v minulosti se tato tekutina opravdu používala jako inkoust. Coprinus roste na…

Continue Reading

KOSMETICKÉ ZNAČKY, KOSMETIKA

AROMATIKA-DĚTSKÁ KOSMETIKA NEJEN PRO DĚTI :)

AROMATIKA-DĚTSKÁ KOSMETIKA Představujeme Vám dětské olejíčky značky AROMATIKA. Tyto olejíčky jsou vhodné nejen pro děti, ale i dospělé-na odlíčení i té nejcitlivější pleti i jemné pokožky kolem očí a na masáž. Splňuje všechny požadavky na péči o pokožku kojence Navržena speciálně na ochranu jemné pokožky dítěte. Použity pouze čisté a přírodní suroviny, které splnily přísné laboratorní kontroly. Receptura je navržena…

Continue Reading

logo Bylinka
Nezařazené

Vítejte na novém blogu „BYLINKA“ :)

Vítejte na novém blogu „BYLINKA“. Na tomto blogu Vám budeme přinášet informace o alternativní medicíně a přírodní kosmetice. Najdete zde články, tipy, doporučení a dlouholeté zkušenosti naších zákazníků, které jsme za ta léta nasbírali:) Přejeme Vám krásné počtení a budeme rádi za Vaše ohlasy, nápady a připomínky:) Protože ZDRAVÍ A KRÁSA PATŘÍ K SOBĚ:) .

KOSMETICKÉ ZNAČKY, KOSMETIKA

PLANETA ORGANICA DEAD SEA NATURALS

ORGANICKÁ KOSMETIKA Z MRTVÉHO MOŘE-PLANETA ORGANICA DEAD SEA NATURALS Mrtvé moře je nejslanější vodní plochou na světě, má tak mimořádně vysoký obsah minerálních látek – dosahuje až 30%. Mimo základní a nejvíce obsažené jako jsou hořčík, vápník, brom a draslík obsahuje dalších 22 minerálů a stopových prvků, některé se nenachází v žádném jiném moři nebo oceánu. Bahno a sůl z…

Continue Reading

ZA STUDENA LISOVANÉ OLEJE

Olej z černého kmínu

Olej z černého kmínu (Černucha setá, Nigella Sativa) Historie použití oleje z černého kmínu je stará více než 3 000 let. Největší popularitu získal poté, co se o něm našla zmínka v Koránu (prorok Mohamed ji nazval „lékem proti všem nemocem, kromě smrti“), a také vědecké práce Avicenny přispěly k popularizaci této rostliny. Avicenna tvrdíl, že černý kmín nejenže je lékem proti různým nemocem, ale…

Continue Reading

ZA STUDENA LISOVANÉ OLEJE

Sezamový olej

Sezamový olej (Sesamum indicum) Již v dávných dobách považovali alchymisté sezamové semínko za „elixír nesmrtelnosti“. Není se čemu divit, neboť sezam má vysokou výživnou hodnotu a jiné pozitivní účinky na náš organismus. Obsahuje velké množství aminokyselin, poly- a mononenasycené kyseliny, vitamíny E, T, B, minerální látky (vápník, zinek, sodík, atd.), antioxidanty a fytosteroly. Účinků sezamového semínka si cenili i staří…

Continue Reading

ZA STUDENA LISOVANÉ OLEJE

Konopný olej

Konopný olej (Cannabis) Konopný olej je známý již po staletí. Čínští léčitelé jej používali na léčbu různých nemocí. Naopak staří Slované věřili tomu, že koláčky upečené z konopí chrání před nemocemi a zlepšují náladu. Konopný olej obsahuje velké množství cenný minerálních látek, vitamínů a esenciálních mastných kyselin (fosfor, draslík, zinek, vápník, mangan, železo, síra, vitamíny A, B, B2, B3, B6, C,…

Continue Reading

ZA STUDENA LISOVANÉ OLEJE

Olej z hořčičných semínek

Olej z hořčičných semínek (Sinapis Arvensis) Po mnoha staletí byl tento olej výsadou pouze carského dvora. Proto se mu přezdívalo „imperátorská delikatesa“. Olej z hořčičných semínek patří mezi jedny z nejcennějších. Obsahuje velké množství lidskému tělu prospěšných látek, zejména díky tzv. „rostlinným hormonům“ – fytosteroly. Fytosteroly mají baktericidní účinek. Příznivě působí na snížení množství „špatného“ cholesterolu v krvi a zlepšují stav pokožky. V hořčičném semínku…

Continue Reading

ČLÁNKY, KOSMETIKA

V Chorvatsku vyrábějí olej ze smilu v ceně 1 800 euro za 1 litr

V Chorvatsku vyrábějí olej ze smilu v ceně 1 800 euro za 1 litr V Chorvatsku zahájili výrobu velmi cenného oleje ze smilu, který je velmi žádaný v medicíně i v kosmetologii. Jeden litr tohoto oleje stojí 1 800 euro, i přesto kosmetické firmy stojí v řadách, aby mohli tento olej zakoupit, píší večerní chorvatské noviny „Vecerni list“. Produkci farmy na výrobu tohoto oleje v Macurach (Dalmácie, nedaleko města…

Continue Reading

PŘÍRODNÍ MEDICÍNA, ZA STUDENA LISOVANÉ OLEJE

Melounový olej

Melounový olej (Citrullus lanatus) Léčivé účinky melounu jsou známé již odedávna. Hlavním účinkem oleje z melounových semínek je vliv na ledviny a močovou soustavu. Při pravidelném používání oleje do jídla je olej schopen rozpustit ledvinové kameny, odstranit příčinu jejich vzniku a odstranit zánět genitourinární (močopohlavní) soustavy. Díky obsahu kyseliny oleinové a linolové, může olej zlepšit trávení, metabolismus, obnovuje acidobazickou rovnováhu, normalizuje…

Continue Reading

PŘÍRODNÍ MEDICÍNA, ZA STUDENA LISOVANÉ OLEJE

Amarantový olej

Amarantový olej (Laskavec ocasatý, Amaranthus caudatus) Olej z amarantových semínek představuje vitamínovou směs biologicky aktivních látek. Obsahuje do 77% mastných kyselin, do 8% skvalenu, do 9% fosfolipidů, do 2% fytosteriny, vitamin E, karotenoidy a jiné látky. Amarantový olej je známý mezi ostatními oleji tím, že obsahuje nejvíce skvalenu. Skvalen je základní složkou lidské kůže. Je to nejbližší látka pro lidskou buňku…

Continue Reading

BYLINKY

Lnička setá (Camelina Sativa)

Znáte Lničku setou (Camelina Sativa)? Ne? Níže vám přináším souhrné informace o této bylince, protože při brouzdání internetem moc informací o této bylince nenajdete, teda co se týče jejich účinků na naše zdraví. Lnička setá patří do čeledi brukvovité. Je vysoká, jednoletá, v počátku léta žlutě rozkvétající bylina, převážně planě rostoucí. Pochází z jihovýchodní Evropy, přední Asie a severozápadní Afriky. Semena…

Continue Reading